O sensie textów piosenek

Wysłane przez rzabro 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.
Re: O sensie textów piosenek
08 gru 2010 - 20:24:28
jakoś mi nie szkoda jej. a o wywiadzie słyszałam, z tegoż powodu odpowiedziałam.:)
20 sie 2012 - 12:30:43
a co myślicie o "Wpuść mnie" ?

Wpuść mnie,
na całe miasto, z całych sił - wołam,
wpuść mnie,
wpuść mnie, bo skonam.

Samotny domek na wzgórzu, lekko się błyszczy w świetle dnia,
Cieniutką ścieżką do wnętrza,
niejeden by pragnął,
niejeden by chciał.
I kuszą przycięte trawniki,
puszyste mchy i róży kwiat.
Dosięgnąć jednak dzwonka
nie bardzo mogę, nie bardzo się da,
nie bardzo mogę, nie bardzo się da.

Wpuść mnie,
wpuść mnie,
wpuść mnie, bo skonam.
Przecież na piętrze, licho światło się tli,
jak kot będę czekał uchylonych okien czy drzwi.

I próżno tu szukać alarmów, niespodzianek czy złego psa,
do środka, do ciepła, do sieni
nie bardzo mogę, nie bardzo się da.

Wpuść mnie,
wpuść mnie,
wpuść mnie, bo skonam.
Przecież na piętrze licho światło się tli
jak kot będę czekał uchylonych okien czy drzwi.

Wpuść mnie
na całe miasto, z całych sił - wołam
wpuść mnie
wpuść mnie bo skonam
przecież na piętrze licho światło się tli
jak kot będę czekał uchylonych okien czy drzwi
20 sie 2012 - 19:36:59
"Wszyscy" mówią, że erotyk ;-)

"Standing together here as one, going through worse or better times -
Seems like a perfect plan for us."
21 sie 2012 - 21:58:41
W sąsiednim temacie wszystko jest wyjaśnione ;)
04 wrz 2012 - 12:43:03
o co chodzi z tym glinianym nosem w ,,Wszystko co złe"? xD
04 wrz 2012 - 12:52:35
Porcelanowa szczęka i gliniany nos - kojarzy mi się z czymś kruchym, łatwym do połamania, więc kiedy kąśliwy los wyprowadza cios to zarówno szczęka jak i nos są słabe jak na złość:)
07 wrz 2012 - 11:25:36
Pytanie do Kuby. Czy tekst nic nie zmieniać to krytyka Kościoła czy sytuacji człowieka w świecie?
12 wrz 2012 - 16:36:59
A co z tekstem piosenki ciepło/zimno? Jak to rozumieć?
20 paź 2012 - 14:39:07
hej :) co myślicie, o czym jest piosenka poznański?

Nigdy nie byłem i nie będę z wami
I nigdy nie będziemy kolegami
Czy czujesz?
Czy czujesz to co ja?
Ten chłód jest nie do opisania
Czy czujesz to co ja?
Nigdy nie podzielę twego zdania
Dopóki ktoś z Poznania ma mi coś do oddania
Czy czujesz?
Czy czujesz to co ja?
Czy czujesz to co ja?

chyba nie było jeszcze jej interpretacji (a przynajmniej ja nie mogę znaleźć), a wydaje mi się, że tą krótką piosenką można bardzo wiele wyrazić i chciałam usłyszeć Wasze pomysły :)
uwolniona
17 lis 2012 - 09:28:18
Kocham happysad między innymi za teksty! Dlaczego? Nie przedstawiają świata idealnego, nie mówią 'siądź i czekaj aż sie samo zrobi, bo trzeba mieć nadzieję' ... Wręcz przeciwnie, otwierają oczy na ten wstrętny świat, pokazują "jakie to wszystko brudne i złe" , nie tuszują, pokazują to co jest... Dają do zrozumienia, że samo się nie zrobi, bo życie to nie bajka, i jeśli Ty sam nie zdabasz o siebie, to nadzieja na lepsze nic nie pomoże... [takie tam przemyślenia w dobie kryzysu :) ] Dzięki, Wam!
22 lis 2012 - 16:04:23
Wiem, pewnie spytacie: czemu to zrobiłem? Czemu znów jestem tu?
Czemu w pół drogi zawróciłem? Jak nic, nie powinno mnie tu być.

Wiem, zrobiłem tych parę głupstw,
ale parę głupstw powinno być wybaczone.
Rano usłyszałem głos:
"Nie jesteś tym który powinien tu być".
Więc wyruszyłem.

Wiem, pewnie spytacie: czemu to zrobiłem? Czy odebrało rozum mi?
Czemu do zimnej, czarnej rzeki skoczyłem, w taki cudowny świt?

Ale powiedziała mi:
nie jestem tym, który powinien z nią być.
Więc skoczyłem.

Święty Piotrze, pewnie spytasz czemu to zrobiłem? Czemu stoję tu?
Czemu targnąłem się z mostu na Krzywej, w czarny szalony nurt?

Na Boga, wiem
Nie jestem tym, który powinien tu być!
Czy mnie rozumiesz?

Ta cisza to za dużo dla mego serca
Moje serce nie może dłużej tak stać
Nagle święty Piotr się budzi, wstaje, podnosi ręce - prosto do nieba:
"Do diabła, wiem
Nie jesteś tym, który powinien tu być!
Do diabła, wiem
Do diabła, wiem,
Do diabła, wiem
Do diabła, wiem

Więc wróciłem!

Co powiecie na to?
22 lis 2012 - 17:52:36
Fajna piosenka.
22 lis 2012 - 18:24:46
To wiem, ale co z interpretacją ? Nie mogę doszukać się sensu. Może ktoś mnie naprowadzi?
22 lis 2012 - 20:10:10
To jest "spowiedź" niedoszłego samobójcy moim zdaniem. Facet z powodu kobiety chciał się zabić skacząc do rzeki. Nie udało się;).

"To forum... jest jednym WIELKIM off'em..."
18 sty 2013 - 23:33:33
Ja osobiście uważam , że wszystkie piosenki Happysad mają głęboki sens , dlatego ich uwielbiam ; - )
26 sty 2013 - 20:29:35
Co do inerpretacji piosenki Poznański myślę że ma to coś wspólego z przeszłością zespołu i Osobom które pomagały w początkach (chodzi mi tu m.in. o Pana Grabaża i zespół Strachy na Lachy z Poznania).

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 20:30 przez MartynaKrycha.
01 mar 2013 - 12:35:39
Co do tekstu piosenki "Most na krzywej" myślę, że może ona wyrażać w pewien wyimaginowany oczywiście sposób lęk przed porzuceniem, kryzys egzystencjalny, artystyczny, próbę "uwolnienia" sprzecznie chrześcijańskiego poglądu na temat śmierci samobójcy, ponieważ wiadomo, że w religii chrześcijańskiej człowiek po czynie samobójczym nie może trafić do nieba, czyli przed oblicze św. Piotra. Utwór wyraża bardzo mocny brak zainteresowania ze strony podmiotu, ponieważ nie walczy on z tym co się dzieje, można powiedzieć, że podróżuje instynktownie po wytyczonej mu ścieżce, jest miotany tym, co dzieje się w jego życiu. Jego przekleństwem jest kobieta przez którą opuszcza dom, (oczywiście w tekście występuje przyznanie się do winy, więc możemy wyciągnąć wniosek, że podmiot czuje się winny z jakiegoś powodu), popełnia samobójstwo, trafia przed oblicze św. Piotra. W całym swoim życiu ten człowiek czuje, że nie jest na odpowiednim miejscu, że nie powinno być go tu gdzie jest, co wyrażone jest poprzez słowa jego kobiety i strażnika bram nieba. Przy domu Pana również słyszy słowa, że nie powinno go być w tym miejscu, więc szargany emocjami powraca do swojego życia, postanawiając opowiedzieć o tym co mu się przydarzyło.
12 mar 2013 - 12:45:08
a według was czy piosenka " niezapowiedziana " jest o śmierci czy o miłości ? :)

pzdr :)
12 mar 2013 - 14:47:29
W pierwszej chwili brzmi jak kawałek o miłości, ale jak się ta uważniej wsłuchać to rzeczywiście dochodzi się do tego, że piosenka jest o śmierci. O akceptacji tego, że to kiedyś nastąpi, o akceptacji przemijania :) Takie przynajmniej ja mam odczucia.
Pozdrawiam!
19 mar 2013 - 16:16:06
hmm...
ksiądz ... z jednej strony ale wtedy doszukujemy się szyderstwa a wprost
Od początku wciskani jesteśmy w jakieś ramy, zasady, systemy, których nie znamy ktoś decyduje za nas pomimo naszego krzyku... byłem mały decydowali za mnie teraz jestem duży i nadal za mnie decydują chća mi mówić co jest dla mnie dobre co mogę czego nie mogę, z jednej strony miłość i pewne zasady moralny- że heteroseksualizm jest moralny a homo już nie- z drugiej zabijanie śmierć, którą mam nieść swoimi rękami
w tej kwestii nie możemy nic zmienić musimy pozostawić ludzi samych sobie i sami sobie musimy pozostać, nie ma co zmieniać i ingerować ani nie zmienimy kolei rzeczy ani tego co powyżej nas spotkało ani podejścia innych tak samo w drugą stronę jako dobry sposób dla tych co chą zmieniać i narzucać
Wieża jest odniesieniem do wieży babel ale także do wspołczesnego świata i wieżowców do ludzi stawiających na rozwój i pozostawienie śladu po sobie
wieża do nieba to też chęć postawienia się blisko Boga pokazania jacy to są etyczni i moralni Patrzą na nas z góry
kosmiczni turyści czapkami z góry machają tu się gubię ale pomyślę
ojcowie na obcych ziemiach to zarówno głowa Kościoła jak i ktoś wyżej napisał wszyscy z zapędami wprowadzania pokoju USA ZSRR itp itd ale także zołnierze na misjach którzy ślą miłość europejską w innych zakątkach świata a wdomu dzieci ich wszystkie modlą się o nich
Jest to jednak bardzo antyklerykalny tekst antykatolicki i tyle
Ławka może być kościelna i może być to rada by nic nie zmieniać może też być o tym żeby doceniać to co sie ma i nic nie chcieć zmieniać nie nażekać itd Wszystko jest po coś i skupić się trzeba na miłości na tym co się ma docenić to tak jak Ci co mówią o miłości pięknie bo jej nigdy nie zaznali często tak jest
Także księża mogą mówić pięknie i wtedy to jest szyderstwo
albo Ci, którzy tylko mówią ale nigdy nie będą w stanie kochać Takich jest mnustwo
Tekst wieloznaczny dla każdego coś dobrego