Niezapowiedziana- potrzebna Wasza pomoc

Wysłane przez Sylwiera 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.
Niezapowiedziana- potrzebna Wasza pomoc
07 maj 2014 - 00:15:00
Halo, jest tu kto? echo.. echo. cho..o.o.o :)

Jeśli jednak ktoś tu zajrzał to się bardzo cieszę.

Jako, że stoję przez zacnym zadaniem, które postawiła mi polonistka- próbną maturą ustną z polskiego, i jako, że zadanie te chciałam wykonać nieco odbiegając od utartego kanonu to znalazłam się tu.
Mój temat na próbną maturę (a prawdopodobnie i na przyszłoroczną właściwą) opiera się na tekstach piosenek.
Między innymi padł wybór właśnie na jeden kawałek chłopaków- niezapowiedzianą.

Jak sama nazwa wątku wskazuje, prośbę do Was mam.
A w zasadzie nawet dwie.

1. Przekopałam już masę wywiadów, ale gdyby ktoś z Was trafił na taki bądź miał taki w pamięci, w którym Kuba/inny członek zespołu wypowiada się na temat tej konkretnej piosenki, choćby fragmentarycznie, to bardzo byłabym wdzięczna za linka lub gdyby to było w papierkowym czasopismie to za skan/zdjęcie owego wuwiadu

2. Jeśli ktokolwiek z Was miałby chęć wypowiedzieć się na temt tej piosenki, przedstawić własną interpretację to również bardzo chętnie

Pozdrawiam
Re: Niezapowiedziana- potrzebna Wasza pomoc
16 maj 2014 - 23:22:44
Ja bym stawiał tutaj na kobietę, lub miłość. Możliwe, że śpiewa o miłości: "prędzej czy później staniesz w moich drzwiach, że w twe sidła łatwo wejść jak nożem w masło", ale myli mnie wers "że otaczasz się armią kotów czarnych", co wskazywałoby na fakt, iż może to być o kobiecie, która kiedyś pojawi się w życiu każdego faceta i jest "niby niechciana, niezapowiedziana". Owijam wokół palca wolny czas, i miejsce dla Ciebie mam, przyjedź obudź nas. Ja bym jednak szedł tropem tej kobiety. Możliwe,że Kuba pisząc ten tekst wrzucił wszystkich facetów do jednego worka i napisał o tej kobiecie, która to znajdzie się prędzej czy później w życiu tego faceta i namiesza mu w głowie i sercu. Może być też,że śpiewa o jednej konkretnej kobiecie, która to otacza się armią kotów i pod jej dotykiem, pękają serca jak herbatniki. Jeśli coś więcej wpadnie mi do głowy, to dopiszę :) Życzę powodzenia :)
happy01
23 maj 2014 - 19:56:23
Słyszałam, że na jedym z koncertów Kuba powiedział, że ten utówr to 'wesoła piosenka o umieraniu' :)
ufo
24 maj 2014 - 23:45:22
Na początku myślałam, że to o kobiecie no ale potem dotarło do mnie, że jednak chodzi o śmierć.

''mówią żeś wredna i niebezpieczna'' - no kto? śmierć

''że prędzej czy później staniesz w moich drzwiach
że w twe sidła łatwo wejść jak nożem w masło
z drugiej strony uciec nie ma jak'' - prędzej czy później każdy umrze

''mówią, że pod twym dotykiem
serca jak herbatniki pękają wraz'' - jeśli kogoś bliskiego dotknie śmierć to może nam pęknąć serce

''że otaczasz się armią kotów czarnych
idziesz jak burza siejesz wokół strach'' - znaczna część ludzi boi się śmierci

''chodź niby niechciana
chodź niezapowiedziana
chodź bez pukania'' - podmiot chce się pożegnać ze światem, to samo co do refrenu

Jeśli jeszcze chodzi o sam tytuł to też może wiele wyjaśniać.. Śmierć przychodzi niezapowiedziana. Tyle ode mnie ;)
26 maj 2014 - 00:43:22
Dziękuję Wam bardzo :)
Maturka zaliczona na 85%, ale nie przestawajcie! :D
W przyszłym roku na maturze właściwej wybieram ten sam temat i KAŻDA pomoc się przyda
Jeszce raz dzięki, pozdrawiem