Wasze ulubione książki?

Wysłane przez Loro 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.
Re: Wasze ulubione książki?
16 wrz 2011 - 00:30:51
asiaXD Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mówicie, że "Smętarz zwierząt" jest fajny?
> Miałam obejrzeć film. Skoro mówicie że
> książka fajna to chyba najpierw trzeba będzie
> kiedyś przeczytać. :)

Tytuł brzmi dokładnie: "Smętarz Dla Zwierzaków" lub (nowe wydanie) "Cmętarz(ż?) Zwieżąt". Książka niesamowita! Przeczytaj koniecznie, gorąco polecam! I mała rada: najpierw książka, potem (ewentualnie) film. W filmie pominęli wiele kwestii (a nawet usunęli jedną z postaci, o zgrozo! I zmodyfikowali zakończenie, zupełnie niepotrzebnie:/). Klimat ma fajny i przyjemnie się go oglądało ale co książka, to książka:).

Acha, Panno.Ewo, jak tam lektura polecanych przeze mnie tytułów. Powiedz (napisz;)), że dorwałaś "Zimowy Księżyc". Jeśli tak, to nie zrażaj się po pierwszym rozdziale (przypomina film sensacyjny) bo książka bombowa!

"To forum... jest jednym WIELKIM off'em..."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 00:31 przez ninna.
16 wrz 2011 - 12:29:44
Lista książek, które chcę przeczytać, jest obecnie tak długa, że się gubię już w tym wszystkim. :P
Ale powoli, stopniowo chcę się zabrać za coś tego Knootz'a, o którym wspomniałaś. "Zimowego Księżyca" nie ma u mnie w książnicy, niestety, w ogóle z jego książek są tylko "Cieniste ognie", "Intensywność", "Grom", "Nieśmiertelny", "Dar widzenia", "Mąż", "Ostatnie drzwi przed niebem" i "Trzynastu apostołów". Czytałaś którąś? Chcę zacząć od dobrej ;)

Yes, I don't.
17 wrz 2011 - 11:03:26
Panno.Ewo: Z tych, które wymieniłaś, czytałam tylko "Trzynastu Apostołów". To zbiór opowiadań z jedną dłuższą minipowieścią. Z tego, co pamiętam, książka mi się podobała. Reszty nie czytałam, ale niektóre z nich to thrillery, których opisy mnie nie zachęciły. Podobno "Intensywność" jest dobra, ale tego z kolei nie ma w mojej bibliotece:/. W ogóle jeśli chodzi o książki tego autora, to najlepsze są te starsze. Facet ostatnio dryfuje w stronę thrilleru właśnie i nie bardzo mi się to podoba. Czytałam "Klucz Do Północy" i wynudził mnie śmiertelnie. Ale już "Drzwi Do Grudnia" były świetne (to taki bardziej horroro-thriller). A "Zimowy Księżyc" możesz ściągnąć w pdfie:P.

PS. Może pochodź po innych bibliotekach w swoim mieście i "Księżyc" dorwiesz? Ja widziałam go chyba w każdej bibliotece, z której korzystałam:).

"To forum... jest jednym WIELKIM off'em..."
19 wrz 2011 - 16:04:17
Dobra, poszukam tego "Księżyca" jeszcze ;)

Skończyłam właśnie Zaklinacza, Donato Carrisi'ego. Polecam, książka świeżutka - w tym roku wydana. Można ją określić mianem kryminalnego thrillera. Naprawdę kawał dobrej, wielowątkowej fikcji literackiej, która wciąga. Autor jest absolwentem prawa ze specjalnością w kryminologii i behawiorystyce, więc opis śledztwa, dochodzenia do prawdy jest wiarygodny i nie naciągany. To wielki plus. Jak ją gdzieś znajdziecie, to capnijcie. ;)

Yes, I don't.
28 kwi 2013 - 18:53:01
Jaa kocham kryminały i historie opowiadające o trudnym życiu nieszczęśliwych ludzi. Polecam "Negocjatora" F.Forsytha. Bardzo rozwinięta akcja, która naprawdę zaskakuje do samego końca. "Pokręcony świat", "Oszaleć ze strachu", "W ślepym zaułku wolności. Dzieci ulicy" i "W ciemności" Jana Frey - opowiadają prawdziwe historie pokrzywdzonych przez los ludzi. "My dzieci z dworca zoo" Christine F., "Pamiętnik narkomanki" B. Rosiek, "Kokaina" B.Rosiek - to tylko kilka z wielu innych książek o narkomanach.
04 maj 2013 - 13:46:51
Zapamiętajcie sobie to nazwisko, może w przyszłości zwali wam się jeszcze na głowę. Dawid Waszak wkracza na literackie salony z subtelnością tarana, a jego słowa będą zgrzytać między zębami wszystkim tym, których napotka na drodze. Narodziny zła to debiut niezwykle mocny, któremu nie brakuje odwagi, nawet brawury, w lawirowaniu pomiędzy gatunkowymi kliszami, i dociekliwości w zgłębianiu mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Od psychologicznego banału chroni go jednak przewrotny strumień (kilku) świadomości, od ugrzęźnięcia w pociągającym, acz płytkim świecie prozy brutalnej ? umiejętność nadawania scenom z horroru drugiego dna i korzystanie z adekwatnie chropawego języka. To ciekawa gra literacka prowadzona na kilku poziomach, a jednocześnie zagadka dla odbiorców tej książki, którym pozostawia się ocenę głównego (a może nawet jedynego) bohatera?

Czytelniku, bądź odważny! [www.facebook.com]

Już niebawem odbędzie sie premiera książki, a wszelkie informacje dostępne są na fb.
06 cze 2013 - 11:15:04
Przeczytałem ostatnio "Ścianę" Zafascynowała mnie ta książka, powieść, więcej informacji o niej możecie znaleźć na [www.facebook.com]
Podobaja mi się też świat utworzony przez Tolkiena w Hobbitach i Władcu Piersćieni.
24 sie 2015 - 09:13:28
Przez przypadek jakiś czas temu trafiłem na książkę ,, Kokainowa miłość" i bardzo mi się spodobała. Naprawdę fajna rzecz, jak ktoś chce się trochę rozerwać. Fabuła, akcja, postaci ? wszystko tu jest pełne energii i życia, nie ma nudy.