Wasze ulubione książki?

Wysłane przez Loro 
Forum jest aktualnie w trybie tylko do odczytu. Nie można się logować ani dokonywać żadnych zmian. Zapraszamy ponownie za jakiś czas.
Re: Wasze ulubione książki?
20 sie 2010 - 12:04:27
przyszłych ;)

Twoje oczy lubią mnie- i to mnie zgubi.
21 sie 2010 - 12:16:56
mi najbardziej do gustu przypadła książka Paulo Coelho ''jedenascie minut''
polecam, chodź nie wszystkim tego typu książki mogą się podobać. ;)
to i tak polecam. ;**
21 sie 2010 - 18:52:26
paulus69 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> chodź

choć ;)

akurat 11 minut, moim zdaniem, była chyba najlepszą jego książką, jaką przeczytałam i nawet mi się podobała

22 sie 2010 - 20:53:37
dziękuje za uwagę i poprawę błędu;**

Ja tańcze, a niebo mi gra
22 sie 2010 - 22:07:33
no tak, to jeden z tych będów, których przeglądarka nie podkreśla:D

ja obecnie czytam biografię Guns N'Roses (Stephen Davies "Patrząc jak krwawisz") i... jestem w szoku.
zawsze, jak czytam biografie tego typu zespołów zastanawiam się, ile z tych desttrukcyjnych historii to prawda;D

jedyne, co mnie irytuje w tej książce to to, że pokazuje narkotyki w dobrym świetle... okej, dwie osoby umarły, no i? reszta świetnie się bawiła. to destrukcyjne.
nie mam nic przeciwko zapaleniu sobie zioła, ale pokazywanie chlania na umór i brania heroiny, kokainy i innych, jako sposób na życie nie przemawia do mnie...

23 sie 2010 - 12:59:13
"Igrzyska Śmierci" i ich kontynuacja- Suzanne Collins. Strasznie wciągająca. :)

Hę?
23 sie 2010 - 13:36:41
obecnie też czytam książkę dotyczącą tematu narkotyków.
''pamiętnik narkomanki''

23 sie 2010 - 21:37:09
pamietnik narkomanki do mnie nie przemówił, bardziej my, dzieci z dworca zoo, które znam prawie na pamiec :)

23 sie 2010 - 23:42:20
tą tez czytałam. wgl lubię ksiązki tego typu

30 sie 2011 - 19:00:50
Odkopuję.
Coby trochę rozruszać forum (bukiet, między innymi dla Ciebie) i korzystając z okazji, że dla większości z Was wakacje się już kończą (pominę fakt, że na bezrobociu się nudzi cholernie), chcę zapytać, co przeczytaliście przez te wakacje? Nie ukrywam, że sama szukam czegoś nowego, bo zapętliłam się już w umysłach paru autorów.

Sama mogę polecić to, co ostatnio odkryłam:
"Balladyny i Romanse" I. Karpowicza,
"Buszujący w zbożu" J.D. Salingera (wiem, wstyd, że tak późno),
"Lolita" V. Nabokova (beczałam jak głupia),
"Lęk i odraza w Las Vegas" H.S. Thomsona.

No i wystarczy, bo się zapędzę. ;)

Yes, I don't.
30 sie 2011 - 19:16:55
(dziękuję! : D ) u mnie cienko "Sto lat samotności", "Był sobie chłopiec" i "Ptasiek".
30 sie 2011 - 19:25:11
Ten "Ptasiek" ciekawy. Przynajmniej z tego, co mi gógiel powiedział. A tytuł też mi się o uszy obił. Brać? ;)

Yes, I don't.
31 sie 2011 - 09:09:07
Bierz i jest jeszcze film jakby co - polecam : D
01 wrz 2011 - 22:10:28
A, też się udzielę:). Ostatnio odkryłam w moim mieście świetną bibliotekę bogato zaopatrzoną w horrory (kocham!). Jak na razie przeczytałam stamtąd:

- John Saul - "Drugie Dziecko": bardziej thriller niż horror ale bardzo mi się spodobał. Muszę wypytać pani bibliotekarki, czy mają również "Rzeź Niewiniątek" tego autora,
- Dean Koontz - "Nocne Dreszcze",
- Harry Adam Knight - "Macki" - typowy horror klasy B, taki w stylu starych filmów tego typu. Niemniej jednak podczas lektury bawiłam się świetnie:). Muszę upolować więcej tytułów od Phantom Press (mają ich całą półkę:P),
- Dean Koontz - "Głos Nocy",
- King, R.L. Stine i inni - "Tygrys Tu, Tygrys Tam" - bardzo przyjemny zbiorek opowiadań z dreszczykiem. Odkryłam kilku ciekawych autorów (polecam "Cudowne Życie" - Jerome Bixby. Ha! Nawet film znalazłam na jego podstawie... i parodię w wykonaniu Simpsonów:P),

A przedwczoraj kupiłam (w bibliotece ciągle było wypożyczone:/):

- Jack Ketchum - "Dziewczyna z Sąsiedztwa" - polecam z całego serca! Jedna z najbardziej wstrząsających rzeczy, jakie czytałam (a trochę "okropieństw" na koncie mam). Po lekturze tej książki nie mam najmniejszej ochoty oglądać filmu na jej podstawie... Ale na inne ksiąźki tego autora, jak najbardziej!

"To forum... jest jednym WIELKIM off'em..."
02 wrz 2011 - 08:10:55
Ninnka, ja również lubię od czasu do czasu horror wciągnąć. Na punkcie Kinga wręcz wariuję, uwielbiam jego styl pisania. Moja siostra ma niezłą biblioteczkę z jego pozycjami, więc korzystam. Wybierz może z tych, które podałaś najlepszą, to spróbuję jej u siebie poszukać :D

Yes, I don't.
02 wrz 2011 - 10:36:56
Ewo, moim osobistym numerem jeden w twórczości Kinga jest "Smętarz Dla Zwierzaków" (bądź "Cmentarz Zwieżąt" w nowym przekładzie, którego nie uznaję:P). Po książce możesz sięgnąć również po film. Zdecydowanie gorszy od książki ale z fajnym klimatem.
Poza tym:
- "Mroczna Połowa" - nie do końca horror, bardziej thriller ale świetny,
- "Carrie" - cudowna książka,
- "Wielki Marsz" - napisany pod pseudonimem Richard Bachman,
- "Nocna Zmiana" - zbiór opowiadań.

Poza tym u mnie na lekturę czekają (sama jeszcze nie przeczytałam, ale mają pozytywne recenzje):
- "Zielona Mila" - chyba nie muszę streszczać fabuły:),
- "Cztery Pory Roku" - ponownie zbiór opowiadań (w tym "Skazani Na Shawshank"),
- "Lśnienie" - też na pewno znasz:),
- "Sklepik z Marzeniami".

A jeśli spodoba Ci się "Smętarz" to polecam zainteresować się książką o podobnym klimacie: "Zimowy Księżyc" Deana Koontza (i innymi jego dziełami, np. "Zmrok", "Drzwi Do Grudnia", "Tunel Strachu", "Maska" czy "Odwieczny Wróg").
Polecam również twórczość Mastertona. Na początek moja ulubiona: "Drapieżcy". Lubię też "Zjawę", czy "Zaklęci". Aczkolwiek facet ma skłonności do drastycznych opisów przemocy i perwersji (vide "Czarny Anioł") także ostrzegam;).

"To forum... jest jednym WIELKIM off'em..."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-02 10:41 przez ninna.
03 wrz 2011 - 10:37:22
Z tych książek Kinga, które wymieniłaś nie czytałam tylko Mrocznej Połowy i Nocnej zmiany. Masz słuszność, że Cmętarz Zwieżąt (bo ja miałam ten przekład akurat) świetną książką jest. Ale dla mnie najlepsza jest chyba Dolores Claiborne. Sprawdzę, co tam u mnie posiadają z tych, które na końcu podałaś. Dzięki :)

Yes, I don't.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-03 10:37 przez Panna.Ewa.
15 wrz 2011 - 13:29:58
"My dzieci z dworca Zoo" - świetna książka. Za to film nudny.
"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafon - przeczytałam ją w 3 dni. Mnie bardzo wciągnęła. Aktualnie zaczęłam czytać jego książkę "Gra Anioła" i też się wydaje fajna, a potem chcę przeczytać "Marinę", bo kilka osób ją polecało.
Co do Zmierzchu to nie czytałam, więc nie będę oceniać.
Harry`ego Pottera czytałam od wieku 8 lat, przeczytałam wszystkie części i obejrzałam filmy. Książki mi się strasznie podobały. Zresztą nadal podobają. Wychowywałam się przy 2 starszych kuzynkach, które szalały za książkami J.K. Rowling i mi się to chyba trochę udzieliło.
Za książkami, które czytają wszystkie dziewczyny ode mnie z klasy, czyli jakieś problemy nastolatek i etc. nie przepadam. Przeczytałam jedną i do mnie nie przemówiła jakoś szczególnie.
Mówicie, że "Smętarz zwierząt" jest fajny? Miałam obejrzeć film. Skoro mówicie że książka fajna to chyba najpierw trzeba będzie kiedyś przeczytać. :)
15 wrz 2011 - 16:21:11
asiaXD, jeżeli podoba Ci się "My dzieci z dworca zoo" to na 100% spodoba Ci się "Milion małych kawałków". Książka ma z 500 stron, które można wchłonąć jednego dnia - polecam.
15 wrz 2011 - 19:12:27
Czytałam w młodości "My dzieci z dworca zoo", pamiętam, że bałam się tej książki przeokropnie.
Kurczę, zapomniałam o tym "Ptaśku", jak skończę ten kryminał, który teraz wciągam, to się za niego wezmę. Swoją drogą niezły ten "Zaklinacz" Carrisi'ego, ale więcej napiszę, jak skończę.

Yes, I don't.